Domov / Blog

Ako vybrať správny vankúš a ako ho používať?

Ako vybrať správny vankúš a ako ho používať?

Ako vybrať správny vankúš a ako ho používať?

Anatomicky správne podoprenie krčného zakrivenia chrbtice pri polohe na chrbte a udržanie rovnej krčnej chrbtice v súlade s osou tela na boku, a to bez tlakových bodov, to je rola vankúša.

Aby ste to docielili, odporúčame zvážiť niekoľko základných faktorov, ktoré majú na výber správneho vankúša zásadný vplyv. Je taktiež dôležité vankúš používať správnym spôsobom. Na vankúši regeneruje krčná chrbtica a hlava, ramená regenerujú na matraci. Vankúš preto prirazíme tesne k ramenám, ale ramenami na vankúši neležíme.

Spím na boku

Spím na bokuOdborníci odporúčajú polohu na boku, ideálne ľavom, osobám trpiacimi zažívacími problémami a tehotným ženám. V polohe na boku si svoje prirodzené zakrivenie udržiava chrbtica sama. Vhodný anatomický vankúš zaistí, aby aj krčná chrbtica bola v správnej pozícii – rovno v súlade s osou tela, a zabráni ohnutiu a stlačeniu. Pre spánok na boku odporúčame vankúš v tvare Standard alebo Wave.

Spím na chrbte

Spím na chrbteOdborníci odporúčajú polohu na boku, ideálne ľavom, osobám trpiacimi zažívacími problémami a tehotným ženám. V polohe na boku si svoje prirodzené zakrivenie udržiava chrbtica sama. Vhodný anatomický vankúš zaistí, aby aj krčná chrbtica bola v správnej pozícii – rovno v súlade s osou tela, a zabráni ohnutiu a stlačeniu. Pre spánok na boku odporúčame vankúš v tvare Standard alebo Wave.

Spím na bruchu

Spím na bruchuLekári sa zhodujú, že pozícia na bruchu nie je vhodnou spánkovou polohou. Môžu sa objaviť bolesti krčnej chrbtice a je zaťažovaná oblasť hrudníku a brucha. Jedinými výhodami je tlmenie chrápania a nižšie riziko spánkového apnoe. Pokiaľ je poloha na bruchu vašou obľúbenou spánkovou polohou, je vhodný nižší vankúš, vďaka ktorému hlava nie je príliš vysoko a chrbtica nevybočuje do neprirodzenej polohy. Ideálnou voľbou môže byť 7 cm vysoký vankúš SUPERIORE FLAT.

Mám široké ramená

Mám široké ramenáOsoby vyššieho vzrastu a širokých ramien potrebujú viac pod hlavou, aby ich krčná chrbtica zostala vo svojej prirodzenej polohe aj v spánku. Vhodnou voľbou v týchto prípadoch bývajú vankúše MAXI.

Som alergik

Som alergikVšetky materiály použité vo výrobkoch Magniflex sú testované a vďaka tomu garantujeme ich zdravotnú nezávadnosť a vhodnosť aj pre alergikov.

Hľadám vankúš pre dieťa

Hľadám vankúš pre dieťaVankúš vhodný pre malé dieťa by mal odpovedať jeho telesným proporciám. Mal by byť nižší a pokiaľ možno priedušný. Malým deťom odporúčame 5 cm vysoký vankúš Baby, na ktorom je po celej ploche perforačný systém Airform pre maximálnu priedušnosť. Ďalšou voľbou môže byť vankúš SUPERIORE FLAT, ktorý je 7 cm vysoký a má poťah z patentovanej termoregulačnej textílie Outlast.

Zháňam BIO kvalitu

Zháňam BIO kvalituCertifikát GOTS potvrdzuje, že všetky poťahové látky vankúšov z kolekcie GEOMEMORY sú vyrábané zo stopercentných organických materiálov a pri ich výrobe dochádza k maximálnej ochrane človeka a životného prostredia. Sú ideálne nielen pre osoby s veľmi citlivou pokožkou.

Nadmerne sa potím

Nadmerne sa potímInovatívny priedušný materiál MAGNICOOL vďaka kombinácii pokročilých technológií dynamicky reguluje teplotu a počas spánku poskytuje jedinečný pocit sviežosti. Bol vyvinutý pre osoby trpiace nadmerným potením, klimakterickými ťažkosťami a návalmi tepla.

Vyberte si zo širokej ponuky vankúšov.

Kvalitné vankúše z pamäťovej peny so zdravotným certifikátom pre váš dokonalý spánok.