LGA odolnosť voči poškodeniu
Zdravotný matrac prvej triedy
LGA certifikát kvality
Anglo Japanese American Registrants
UKAS quality management
TUV certifikát kvality materiálov
Class 1 medical device    LGA    LGA
AJA    Ukas quality management    LGA

Matrace Magniflex z našej ponuky s viac ako 4 cm našej patentovanej pamäťovej peny sú certifikované v EU ako zdravotné produkty prvej kategórie.

Získali prestížne certifikáty, ktoré vypovedajú o ich kvalite a pozitívnych vlastnostiach. Ide teda o kvalitné matrace s preukázateľnými zdravotnými účinkami a spĺňajúce najprísnejšie ekologické normy. 

Všetky matrace Magniflex sú vyrobené z hypoalergénnych materiálov a majú antiroztočovú úpravu. Všetky sú teda vhodné aj pre alergikov a svojim zložením pôsobia hojivo na alergie. Suroviny, použité pre výrobu matraca majú najvyšší certifikát na absenciu zdraviu škodlivých látok.

Spoločnosť Magniflex je certifikovaná podľa normy BS EN ISO 9001:2000.

Certifikáty AJA a UKAS

Italian AJA    UKAS certifikácia

Výrobné štandardy a systémy riadenia v spoločnosti Magniflex sú v súlade so smernicami medzinárodných akreditačných orgánov AJA a UKAS.

Produkty Magniflex tak zodpovedajú štandardom ISO 9001:2008, ktoré zaručujú kvalitu výrobkov a služieb.

Zdravotný matrac

Medical device

Označenie zdravotný matrac môže používať len matrac, ktorý je zdraviu prospešný. Teda ten, ktorý má vhodné anatomické účinky, uvoľní telo počas spánku, umožní mu lepšie regenerovať, pôsobí proti preležaninám a zásadne znižuje počet otočení spiaceho počas spánku.

V Slovenskej republike podmienky na získanie označenia Medical device class 1 získalo len niekoľko matracov, ktoré majú min. 4 cm pamäťovej peny a spĺňajú ďalšie podmienky potrebné na získanie tohto certifikátu. Sú to tie so zlatou pečaťou.

Certifikované materiály

Italian AJA    Italian AJA    Italian AJA

Spoločnosť Magniflex používa pri výrobe svojich produktov iba tie najkvalitnejšie materiály certifikované poprednými európskymi testovacími laboratóriami v spolupráci s AJA, UKAS, LGA a Dupont. Komponenty sú testované na horľavosť a certifikované podľa národných noriem a predpisov.

Navyše sú všetky produkty testované a certifikované na základe skúšky Öko-Tex, ktorá zaručuje neprítomnosť alergénnych látok a absencií škodlivých látok, ktoré môžu ohrozovať zdravie. Kvalitu materiálov používaných pri výrobe certifikuje TUV.

Robíme tiež konečnú zdravotnú úpravu všetkých poťahových látok, ktorá zabraňuje množeniu baktérii, roztočov a plesní.

Zdravotné antidekubitné matrace a vankúše znižujú riziko preležanín s najvyššou zdravotnou certifikáciou Medical Device Class 1 (Antidecubitus Static Mattress), ktorá je platná po celom území Európskej únie.