Domov / Blog

Dôležitosť vankúša

Dôležitosť vankúša

Dôležitosť vankúša

Niektorí klienti nám hovoria, že spia bez vankúša. Na chrbte to ešte ide, ale čo na boku? Automaticky si dáme pod hlavu ruku. Anatomicky správne podoprenie krčného zakrivenia chrbtice pri polohe na chrbte a udržanie rovnej krčnej chrbtice v súlade s osou tela na boku, a to bez tlakových bodov, to je rola vankúša. Správny vankúš Vás doslova vráti do života.

Vankúš je podceňovanou súčasťou nášho zdravého spania. Ani najlepší matrac nám nepomôže vyriešiť problémy s krčnou chrbticou. Matrac je určený na regeneráciu tela od ramien dole. Anatómia našich tiel predurčuje, že rovný matrac nemôže podoprieť krk, v polohe na chrbte ani na boku. Z prieskumov vyplýva, že bolesti krčnej chrbtice sú po bedrovej časti druhou najčastejšie uvádzanou bolesťou. Zásadný je aj presah správnej polohy krčnej chrbtice pri spánku aj do ďalších dvoch zdravotných problematík. Krkom vedie všetko krvné zásobenie (a tým aj okysličenie) mozgu. Zlá regenerácia stavcov krčnej chrbtice vedie k vzniku bolestí hlavy alebo výrazne zhoršuje existujúce migrény. A ako vieme, migrénami trpí významná časť nielen ženskej populácie. Dobre vybraný vankúš sa tak stáva rovnako dôležitou (a pre niekoho aj dôležitejšou) témou ako samotný výber matraca.

Dôležitosť vankúša

Certifikát GOTSVeľmi početná časť populácie (alergici) vie, že vankúš je najbližšie k ich tvári a ovplyvňuje aj to, čo v priebehu spánku vdychujú. Pre každého s citlivou pokožkou je tvár prvé miesto prejavu nežiaducich zmien. A dýchacie problémy pre silných alergikov netreba podrobnejšie popisovať. Naše materiály sú testované a my vďaka tomu garantujeme ich zdravotnú nezávadnosť a vhodnosť aj pre alergikov.

Výber vankúša môže byť ešte náročnejší ako samotný výber správneho matraca. Pri vankúši platí, že neexistuje univerzálne riešenie vhodné pre každého. Ak začneme vyberať vankúš, musíme ho najskôr vyskúšať, a to ideálne na matraci ktorý máme (alebo ho práve kupujeme). Skúšať vankúš na matraci inej tuhosti a iných charakteristík znamená, že doma (na tom našom) sa bude správať inak.

Vankúš zásadne skúšame v polohe či polohách, v ktorých skutočne spíme.

Správny vankúš

Čo nesmieme robiť my

Aký materiál poťahu

Aký tvar

Štandardný tvar
Je vhodný pre tých, ktorí spia na bruchu, na boku a chrbte.

Štandardný tvar

Štandardný tvar Maxi
Je vhodný pre osoby s veľmi širokými ramenami – ale opäť platí (nutné vyskúšať).

Štandardný tvar Maxi

Vlnka
Pre osoby, ktoré spia na boku alebo na chrbte.