Magnistretch 9

Magnistretch 9

(27 recenzií zákazníkov)

Matrac proti bolestiam chrbta. Počas spánku strečuje chrbát. Úľavu pocítite po prvých dňoch na matraci. Po pár týždňoch ležania neznesiteľná bolesť zmizne.

Vymazať
Prečo si vybrať práve tento matrac?

Mimoriadne účinný matrac proti bolesti chrbta

MagnistretchUrčite to poznajú mnohí z vás, niekto z času na čas, niekto úplne bežne. Po celom dni práce vás trápi bolesť chrbta, svalov, kĺbov a únava. Väčšinou sa teda doma netešíte na nič iné, než na vyhriatu a pohodlnú posteľ, kam si ľahnete a ponoríte sa do ríše spánku… Lenže ráno vás ničí trýznivá bolesť chrbta. V chrbte cítite silnú pichľavú bolesť. Vaše svaly sú totálne stuhnuté. Bolí vás hlava, krk a vstávanie je náročné. Vy sa túžite tej bolesti zbaviť a pocítiť úľavu…. Matrac tvorí základ spania. Nie rošt ani posteľ, ale práve matrac ako bezprostredný podklad, na ktorom ležíme. Ak je nekvalitný, preležaný, či príliš mäkký, spánok na ňom nie je odpočinkom, ale trápením. Práve toto do veľkej miery spôsobuje vaše bolesti. Vymeňte vás starý matrac za Magnistretch 9, ktorý bol vyskladaný špeciálne proti bolestiam chrbta. Úľavu pocítite po prvých nociach na matraci. Po pár týždňoch neznesiteľná bolesť chrbta pominie a budete sa zobúdzať oddýchnutí a plní energie do nového dňa.

Strečing chrbta počas spánku

Matrace Magnistretch považujeme za malý zázrak. 8 hodín spánku na matraci má účinok ako 30 minút intenzívneho strečingu. Matrac vás počas spánku strečuje. Jemne naťahuje chrbticu a chrbtové svalstvo a tým regeneruje stavce a chrbtové svaly. Strečuje bez ohľadu na spánkovú polohu.

Vďaka tomu napomáha pri problémoch s chrbticou – pri zosadaní chrbtice, skolióze, bolestiach krčnej a bedrovej chrbtice, na vyskočené a zarezané medzichrbtové platničky.

Manželka nášho kolegu mala neuveriteľné problémy s chrbtom. Chodila k chiropraktikom, doktorom, chirurgom, no nechcela uveriť, že Magnistretch jej vie pomôcť. Nakoniec tomu dala šancu a niekoľkých mesiacoch roku bolesti chrbta zmizli.

„Novo vyvinutá konštrukcia matraca predstavuje funkcie, ktoré sú prospešné pre biomechanickú obnovu chrbtice počas spánku, čo vedie k lepšej a rýchlejšej obnove medzistavcových platničiek a relaxácii chrbtového svalstva.“

Antonio Herrera Rodríguez, Emeritný profesor traumatológie a ortopédie. Koordinátor multidisciplinárneho výskumu na Musculoskeletal Biomedical Research Center of Aragon. Výskumný pracovník inštitútu I3A, Zaragoza University.

Tento systém rehabilitácie a aktívnej regenerácie chrbtice je exkluzívnym patentom spoločnosti Magniflex a bol vyvinutý v spolupráci s Univerzitou v Zaragoze.

Stredne tvrdý matrac

Tvrdosť matraca patrí medzi najdôležitejšie aspekty výberu nového matraca, pretože má kľúčový vplyv na kvalitu spánku. Snažte sa ju pri výbere zohľadňovať na prvom mieste. Do zlého matraca sa telo zabára alebo naopak má pevnú, neprispôsobivú podložku. Z lekárskeho hľadiska dobrý matrac sa telu dokonale prispôsobí, aby si mohol oddýchnuť aj ten najmenší sval, či kĺb a zároveň je príjemne tvrdý.

Magnistretch 9 je stredne tuhý. Nie je ani príliš mäkký, ani tvrdý. Nezaboríte sa do neho. Nebude ani príliš tuhý. Chrbtici poskytne výbornú oporu. Odporúčame ho, ak sa vám lepšie spí na pevnejšom podklade, ak spávate na bruchu či chrbte alebo ak máte vyššiu hmotnosť.

V porovnaní s inými Magnistretch matracmi z ponuky má strednú tuhosť – je mäkší ako Magnistretch Sport 9 a o čosi tvrdší ako Magnistretch 10.

Investícia do kvality života

Investícia do vyššej kvality života

Matrac nie sú ponožky, ktoré si vymieňame každý deň. Spánok je dôležitou súčasťou našej existencie a trávime ním až tretinu života. Počas spánku si vaše telo potrebuje oddýchnuť a zregenerovať sa, čo výrazne ovplyvňuje váš každodenný život, zdravie, vzťahy a produktivitu.

Dobrý spánok je jedna z najlepších investícií, akú môžete urobiť. Matrac si vyberajte ako spoločníka približne na 10 rokov vášho života. Čím kvalitnejší matrac, tým menej bolestí chrbta a zdravotných komplikácií spojených s chrbtom.

Neodporúčame kupovať ten matrac, ktorý sa vám páči iba svojou cenou. Výhodný nákup môže potešiť vašu peňaženku, ale vaša chrbtica sa vám nepoďakuje. Lacný matrac sa rýchlo zdeformuje, čím si privodíte nielen nepohodlie, ale aj zdravotné dôsledky.

Hustota peny 44 kg/m³

Hustota peny je dôležitý údaj vypovedajúci o kvalite matraca. Vyššia hustota sa odrazí na nadpriemernej kvalite. Nepreleží sa, ale zostane pevný a pružný dlhú dobu. (Hustota nijako nevplýva na tvrdosť.) Prakticky všetci predajcovia využívajú rovnaké materiály, avšak použité peny majú často nízku hustotu. Preto ju (radšej) neuvádzajú. My ju však uvádzame pri každom matraci.

Priemerná hustota je 35 kg/m³. Podpriemerná hodnota je 28-30-32 kg/m³. Hustota peny matraca Magnistretch 9 je 44 kg/m³. Kvôli tomu sa nepreleží, zostane pevný a bude slúžiť celé roky.

Zdravotná pomôcka prvej triedy

Zdravotný matrac prvej triedy

Matrac Magnistretch 9 je certifikovaný zlatou pečaťou ako zdravotná pomôcka prvej triedy. Ide o najvyšší zdravotný certifikát v EÚ. Matrac uvoľní telo počas spánku, umožní mu lepšie sa regenerovať, pôsobí proti preležaninám a výrazne znižuje otočenia spiaceho.

Podmienky na získanie označenia Medical device class 1 získalo na Slovensku len niekoľko matracov. Sú to tie so zlatou pečaťou.

Spoločnosť Magniflex, výrobca matraca, používa iba najkvalitnejšie materiály certifikované poprednými európskymi testovacími laboratóriami. Materiály sú certifikované podľa európskych a národných noriem a testované na horľavosť a prítomnosť zdraviu škodlivých látok. Vysokú kvalitu matraca pocítite ihneď.

LGA odolnosť voči poškodeniuAJA anglo japanese american registrantsLGA certifikát kvalityUKAS quality management

Mgnistretch 9 získal i mnoho iných ocenení. Prečítajte si o nich.

Vlastnosti matraca Magnistretch 9

Tuhosť Stredne tuhá
Hustota peny 44 kg/m³
Nosnosť 150 kg
Poťah Viskóza, Outlast
Snímateľný poťah Áno
Prateľný poťah 30°C
Duálny komfort Nie
Výška 23 cm
Pamäťová pena 2 cm
Vhodné pre Deti i dospelých

 

Mimoriadne vlastnosti matraca Magnistretch potvrdzuje Americká asociácia chiropraktikov.

Magnistretch 9 je vyskladaný zo studených pien Elisoft (5 cm) a Eliform (16 cm) a pamäťovej peny v poťahu (2 cm). Vďaka schopnosti strečovať je vhodný pre ľudí s bolesťou chrbta, pre aktívnych športovcov, pre ľudí so sedavým povolaním, ale aj deti.

Matrac je vysoký 23 cm a obsahuje 2 cm pamäťovej peny. Kvôli 21 cm vrstve pamäťovej peny je o čosi tvrdší než Magnistretch 10 a nie je pre vás vhodný, ak vás bolia kĺby. Neumožňuje každému s partnerov nastaviť rozdielnu tuhosť na svojej strane.

A: Poťah z viskózy a Outlastu

B: Vrstva pamäťovej peny Memoform prešitá v poťahu

B: Hypoalergénne super mäkké vlákno

C: Studená pena Eliosoft s patentovaným jadrom Stretch (5 cm)

C: Studená pena Elioform s patentovaným jadrom Stretch (8 cm)

D: Studená pena Elioform (8 cm)

Poťah je možné odobrať a prať pri teplote 30°C. Na výrobu bola použitá viskóza a látka Outlast. Viskóza je priedušná a poťah je vďaka nej príjemný na dotyk. Látka Outlast reguluje mikroklímu medzi telom a matracom, čím utlmuje potenie. Vynašla ju NASA pre kozmonautov, aby sa nepotili pod skafandrami, keď ich posiela do vesmíru. Čiže na matraci sa nebudete potiť.

Položte ho na správny rošt

Matrac je vhodné položiť na perforovanú dosku alebo na pevný či polohovací lametový rošt. Pozrite si ponuku našich roštov.

Doprava zdarma a záruka 12 rokov

Garancia vrátenia peňazíDoprava zdarmaBezpečné platby

Matrac doručíme k vám domov bezplatne. Do 30 dní môžete uplatiť garanciu vrátenia peňazí. Záruka na matrac je 12 rokov a na poťah 2 roky. Bezpečnosť online platieb je zabezpečená technológiou 3D-Secure.

Doba dodania: 90 x 200 a 180 x 200 do 5 pracovných dní. Ostatné rozmery 4 – 6 týždňov.

Doba dodania

90 x 200, 180 x 200 – do 5 pracovných dní, Ostatné rozmery: 4 – 6 týždňov

Rozmery

80 x 200, 90 x 200, 100 x 200, 120 x 200, 140 x 200, 160 x 200, 180 x 200, 200 x 200

27 recenzií k Magnistretch 9