Domov / Blog

Vyspite sa konečne doružova: Od bolestí chrbta dokáže pomôcť novinka – špeciálny matrac

Vyspite sa konečne doružova: Od bolestí chrbta dokáže pomôcť novinka – špeciálny matrac

Bolesti chrbta dokážu poriadne znepríjemniť život. Neraz skúšame všetko možné, len aby sme sa ich zbavili a vychutnávali si konečne deň bez nepríjemných pocitov.

Pohyb, obklady či odborná masáž dokážu od trápenia v chrbtovej oblasti uľaviť. Začať by sme však mali od základov – niekedy totiž úplne postačí len vymeniť matrac.

 

Mäkký je najhorší

Vytŕčajúce pružiny, príliš mäkký, príliš tvrdý, neprispôsobivý… Vybrať ideálny matrac nie je jednoduché.  Odborníci sa však zhodujú, že spánok na veľmi mäkkom penovom matraci je to najhoršie, čo môžeme pre chrbticu urobiť. Nášmu telu totiž neposkytuje takmer žiadnu podporu. Pocit, akoby ste sa doň prebárali, sa vám možno večer páči a pôsobí na vás príjemne. Ak sa však objavia bolesti chrbtice, vaše telo vám jasne signalizuje, že by ste sa mali vydať inou cestou. 

 

Aký vybrať?

Rozhodli ste sa investovať do plnohodnotného spánku? Robíte dobre. Kvalitný matrac totiž naozaj dokáže vyriešiť zdravotné ťažkosti s chrbtom a v tomto prípade by vás nemala odradiť ani vyššia cena. Keď si prerátate, koľko stoja masáže, lieky proti bolesti či drahé masti, „pár stovák“ za pokojnú noc je oproti tomu ničím. Na trhu je množstvo produktov a veľa z nich sľubuje priam zázraky. Čomu veriť a na čo sa zamerať? Podľa bývalého prezidenta Americkej asociácie chiropraktikov doktora Craiga Newmana by ste ešte pred kúpou mali zistiť odpovede na základné otázky: 

  • Ako dlho pôsobí výrobca matraca v odbore? Stojí si za svojím produktom?
  • Z čoho je matrac vyrobený? Je prevažne z prírodných materiálov a bez škodlivých chemikálií?
  • Odvádza prebytočné telesné teplo?
  • Poskytuje dobrú podporu chrbtici?

O všetkých aspektoch výberu matraca sa dozviete v sprievodcovi výberom matraca.

 

Stavte na odborníkov

Možno sa vám zdá, že „ten pravý“ v kope produktov na trhu nenájdete. V tejto oblasti sa oplatí zveriť do rúk odborníkom. Talianska spoločnosť Magniflex vyrába matrace už vyše 50 rokov a stále hľadá nové spôsoby, ako posunúť vývoj v tejto oblasti vpred. Aj preto spája svoje sily s renomovanými odborníkmi. 

A práve vďaka kombinácii skúseností a vedy sa im podarilo v spolupráci s výskumníkmi z Univerzity v Zaragoze vyvinúť originálne matrace, vďaka ktorým sa nielen dobre vyspíte. Matrace Magnistretch totiž predstavujú unikátny systém rehabilitácie a aktívnej regenerácie chrbtice. Produkty majú exkluzívny celosvetový patent, takže niečo podobné by ste hľadali len ťažko. Priaznivé účinky potvrdila aj Americká asociácia chiropraktikov.

Magnistretch

 

Spánok, ktorý lieči

Matrace z kolekcie Magnistretch pracujú s tlakom vášho vlastného tela. Ich plocha je rozdelená na dve opozitné zóny, ktorá sa pri zaťažení rozťahujú opačným smerom. Tento špeciálny efekt prirodzene naťahuje chrbticu a umožňuje jej regeneráciu – a to všetko počas noci. Nočný spánok má potom podobný účinok ako 30 minút intenzívneho strečingu. 

„Novovyvinutá konštrukcia matraca predstavuje funkcie, ktoré prospievajú biomechanickej obnove chrbtice počas spánku. To vedie k lepšej a rýchlejšej obnove medzistavcových platničiek a relaxácii chrbtového svalstva,“ hovorí emeritný profesor traumatológie a ortopédie Antonio Herrera Rodríguez, ktorý sa podieľal na vývine produktov Magnistretch a je presvedčený o ich pozitívnych účinkoch na chrbticu.

ZISTITE VIAC O MATRACOCH MAGNISTRETCH

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt magnistretch"